Nazywam się Łukasz Sporyszkiewicz. Od kilkunastu lat hobbystycznie interesuję się rynkiem nowych technologii. Jednym z obszarów, któremu ostatnio poświęcam dużo czasu jest rynek epublikacji. Zauważyłem, że w Polskim Internecie brak miejsca, które obejmowałoby temat ebooków, eprasy czy audiobooków. Większość serwisów skupia się na małym wycinku rynku: jedne na aplikacjach na urządzenia mobilne typu smartfony czy tablety, inne na treściach dedykowanych na czytniki ebooków.

 

Uważam, że od półtora roku mamy w Polsce rewolucję związaną z rynkiem ebooków, którą zapoczątkowały legendarne już plany wejścia firmy Amazon Steve’a Bezosa na nasz rynek. Sama plotka spowodowała zmiany na rynku e-książek. Nie tylko zastąpiono zabezpieczenia DRM ebooków, przyjaźniejszym dla czytelników znakiem wodnym, to portfolio wydawców przestało się ograniczać do poradników motywacyjnych w pdf.

 

Rewolucja trwa i chciałbym być jej kronikarzem i komentatorem. Posiadam spore zaplecze, które pozwoli mi przeprowadzać testy na różnych urządzeniach (tablety, smartfony, czytnik ebooków Kindle) i systemach: (iOS, Android). Myślę, że to jest odpowiedni arsenał, by w miarę kompleksowo opisać rynek e-publikacji.

 

Chciałbym przy okazji zaznaczyć, że „Bez druku” ma być miejscem poświęconym rynkowi ebooków. Pisząc o ebookach, eprasie będę się skupiał wyłącznie na stronie edytorskiej publikacji. Nie chcę poświęcać tutaj miejsca na zawartość merytoryczną pism czy książek. Prosiłbym o to także czytelników „Bez druku”, by swe wypowiedzi ograniczali do aspektu edytorskiego, pomijając merytoryczną, czy ideologiczną zawartość eksiążek

 

Zapraszam do lektury i owocnej współpracy. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie opinie i pomysły dotyczące mojego serwisu.