Czytaj KRK! – start drugiej edycji

images3Pierwszego października, zgodnie z zapowiedziami Krakowskiego Biura Festiwalowego, ruszyła druga edycja akcji „Czytaj KRK!”. Oferowane ebooki to same „świeżynki”, lub takie, które rzadko spotkamy w promo za 9,90 zł (np. „Lód” Dukaja).  Akcja więc trzyma poziom. Oferta książek do wypożyczenia, atrakcyjnością nie ustępuje wakacyjnej.

Dla przypomnienia: od lipca do połowy grudnia na terenie Krakowa  odbywa się trzyetapowa akcja promocji  ebooków. Na terenie miasta rozwieszone są plakaty zawierające kody QR.  Dzięki nim oraz smartfonom z systemem Android lub iOS można bezpłatnie wypożyczyć na miesiąc jeden z oferowanych w danej edycji eboooków. Więcej pisałem o tym tutaj.

Co znajdziemy w drugiej edycji „Czytaj z KRK!”? Wybór naprawdę jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie. Wraz ze startem drugiego zestawu książek rozpoczyna się rok akademicki. Ciekawy jestem jak napływ studentów wpłynie na popularność całej akcji.

Przejdźmy do szczegółów: jakie książki dostępne są w drugiej edycji?

image2Gdzie możemy znaleźć plakaty? Na stronie poświęconej „Czytaj KRK!” poza wszelkiego rodzaju bibliotekami (poczynając od miejskich na akademickich kończąc) na terenie Krakowa wypisano m.in. instytucje: Info Kraków na Św. Jana, Pawilon Wyspiańskiego przy Grodzkiej, Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego na Powiślu. Mając na uwadze, że promocyjne plakaty wywieszone są w instytucjach związanych z turystyką brakuje w zestawieniu książek choć jednego tytułu w języku obcym, z myślą o gościach zza granicy.

Muszę przyznać, że liczba wydawnictw  biorących udział w „Czytaj KRK!” wygląda imponująco i nie ogranicza się tylko do mających siedzibę w Krakowie.

wydawnictwa

Po zakończeniu drugiej edycji postaram się o podsumowanie promocji, co bez zwłoki zamieszczę na blogu.

Na marginesie: muszę napisać, że nic się nie zmieniło w przypadku aplikacji na moich smart urządzeniach: na iPadzie mini i iPhone 5 nadal nie mogę się zalogować na swoje konto. Reinstalacja aplikacji nie daje żadnych efektów. Tak więc nadal nie polecam logowania się dwoma urządzeniami na to sano konto.