„Ordynacja dla Polski” bezpłatny ebook do pobrania na stronach „Tygodnika Powszechnego”

W Zrzut ekranu 2015-09-04 00.40.33najbliższą niedzielę odbędzie się referendum ogłoszone przez byłego już prezydenta Bronisława Komorowskiego. Bez druku, jak już nie raz podkreślałem, stroni od dyskusji politycznych czy krytyki treści opisywanych tutaj tytułów. W temat nie wpisuje się więc treść przygotowana przez „Tygodnik Powszechny”, ale format, w jakim został zaprezentowany, bezpłatny ebook do pobrania ze strony TP autorstwa Jarosława Flisa „Ordynacja dla Polski”.

Jak wspomniałem we wstępie ebook jest darmowy, co nie znaczy, że dla każdego dostępny. Jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się na stronie Powszechswiat.pl, który jest bramą do treści nie tylko Tygodnika Powszechnego, ale także serwisów powstałych we współpracy z Fundacją Copernicus ks. prof. Michała Hellera: Nauka i Religia, Granice nauki oraz Filozofia w nauce. Po rejestracji, czytelnik ma prawo do lektury bezpłatnie trzech artykułów tygodniowo. Poniżej przedstawiam koszt dostępu do serwisów Powszechświat.Zrzut ekranu 2015-09-04 00.24.56Ciekawą opcją jest wykupienie pakietu punktów, którymi płacimy za wybrane artykuły. Cena jednego tekstu to 1 pkt. Wykupując w ramach swojego konta abonenckiego zyskujemy dożywotni dostęp do tego tekstu.

Jeśli zaopatrzyliśmy się w prenumeratę cyfrową Tygodnika Powszechnego w Kindle Store, Publio czy Nexto, to wysyłając maila na adres kontakt@powszechswiat.pl, także możemy zyskać dostęp do serwisu.

Wracając do ebooka Flisa. Dostępny jest w trzech formatach ePub (bez DRM), mobi oraz pdf (bez zabezpieczeń). Od strony technicznej przypomina minibooki oferowane przez Publio lub Woblink. W mobi ma wygląd typowo książkowy, a nie gazetowy, jak to jest w przypadku e-wydań Tygodnika Powszechnego.

20150903_102623000_iOS

Spis treści w mobi, wygląd z aplikacji Kindle for iPad

Niestety, zauważalny jest brak klasycznej, bezpośredniej wysyłki na Kindle/Pocketbook z poziomu strony TP.  Mam nadzieję, że tego typu publikacji będzie w Tygodniku Powszechnym więcej, a treści ebooka pozwolą na zgłębienie tematu i podjęcie decyzji jak głosować 6 września przynajmniej w pytaniu odnośnie mitycznych już JOWów.