Wideorelacja z konferencji „Cyfrowa przyszłość prasy”

article_large24 kwietnia br byłem uczestnikiem konferencji „Cyfrowa przyszłość prasy”, która odbyła się w siedzibie Agory. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia gościa specjalnego – Marka Challinora (na zdjęciu) – członka zarządu organizacji branżowej non-profit INMA, która na bieżąco śledzi informacje i najnowsze trendy na rynku prasowym na całym świecie. Wcześniej – do końca 2013 roku – Challinor był odpowiedzialny za strategię rozwoju oferty mobilnej i na czytniki jednej z największych brytyjskich grup medialnych Telegraph Media Group, wydawcy The Daily Telegraph.

Po prezentacji odbyła się dyskusja m.in. na temat tendencji rynkowych, rozwoju e-prasy i miejsca wydań drukowanych w dobie cyfryzacji. W debacie, oprócz Marka Challionora, udzial wzięli Piotr Stasiak (Ringier Axel Springer Polska), Paweł Nowacki (Dziennik Gazeta Prawna), Przemysław Pająk (Spider’s Web), Marek Miller (Prasa.info) oraz Maciej Nowak (Gazeta Wyborcza).

Na początku czerwca zamieściłem na blogu kilka własnych refleksji na temat prasy cyfrowej. Kilka dni temu zauważyłem, że istnieje możliwość obejrzenia nagrania z tamtego spotkania na You Tube. Tym bardziej jest to ciekawe, gdyż Mark Challionor został konsultantem Agory ds. paywalla

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=YT0MIUtI5lI”]

PS. Przy powstaniu tekstu posiłkowałem się komunikatem prasowym Agory S.A.