„Czytaj bez limitu” Legimi na Androida, kilka szczegółów oferty

426476_10151487297179728_2137866454_nKilka dni temu Legimi ujawniło datę premiery usługi „Czytaj bez limitu” na urządzeniach z systemem Google Android. Start premiery planowany jest na 20 marca. Księgarnia dotrzymała termin o którym wspomniał w rozmowie z Bez druku” Prezes Mikołaj Małaczyński.

Udało mi się zamienić kilka słów z Arturem Wasilewskim, product managerem w Legimi:

Bez druku (BD): Gratuluję Legimi wyznaczenia daty startu usługi „Czytaj bez limitu”. Czy cena za dostęp będzie taka sama jak w przypadku urządzeń z iOS?

Artur Wasilewski (AW): Cena wciąż pozostanie na poziomie poniżej 10 zł za smartfon i poniżej 20 zł za pakiet smartfon + tablet.

BD: Wiele osób posiada smartfon z Androidem, a tablet z iOS, czy będzie możliwa synchronizacja urządzeń między systemami w ramach usługi Waszej księgarni?

AW: Oczywiście czytanie w chmurze obejmować będzie wszystkie możliwe konfiguracje (również smartfon Android + iPad, czy też iPhone + tablet Android).

BD: Urządzenia z Androidem są bardziej zróżnicowane niż z systemem Apple. Telefon z 4,99 calowym ekranem to jeszcze smartfon, ale już z siedmiocalowym już tablet. Czy w cenniku planują Państwo rozróżnić usługę na dostęp via smartfon i tablet, podobnie jak w przypadku Apple na iPhone i iPad?

AW: Jak najbardziej rozróżniamy smartfony od tabletów również w przypadku usługi dla Androida

BD: Dziękuję za rozmowę i życzę udanego debiutu na „Czytaj bez limitu” na kolejnym systemie mobilnym.

 Usługa Legimi nabiera rozpędu i wkracza na najbardziej popularny system mobilny. Próbowałem się dowiedzieć jakie wersje Androida będą obsługiwały aplikację księgarni. Niestety, na to pytanie, jak i na szczegóły oferty iOS + Android (all inclusive?) będziemy musieli poczekać do premiery  „Czytaj bez limitu”.